האזרחות הנחשקת: אילו זכויות מקנה לכם דרכון פורטוגלי?

תוכן עניינים

ישראלים רבים מעוניינים לקבל דרכון פורטוגלי. פורטוגל היא מדינה החברה באיחוד האירופי, וככזו היא מציעה לאזרחיה לא מעט זכויות והטבות. אילו זכויות ניתנות לישראלים בעלי דרכון פורטוגלי? האם האזרחות הפורטוגלית באמת פותחת בפניהם עולם של הזדמנויות ופריבילגיות? כל הפרטים בנושא נמצאים ממש כאן.

נסיעות ללא ויזה

אחד היתרונות העיקריים של החזקת דרכון פורטוגלי כאזרחים ישראליים הוא חופש הנסיעה ללא ויזה. חברותה של פורטוגל באיחוד האירופי מאפשרת לבעלי דרכון פורטוגלי, כולל ישראלים, להיכנס ל-26 מדינות באירופה ללא צורך באשרת נסיעה כלשהי. זכות זו פותחת אופקים חדשים לאפיקי קריירה, לפנאי וללימודים ברחבי אירופה. כמו כן, תוכלו לבקר בארצות הברית ללא ויזה, ותוכלו לבקר במדינות שאין לישראל יחסים דיפלומטיים עימן כמו למשל אינדונזיה.

תושבות בפורטוגל

אזרחות פורטוגלית מגיעה עם הזכות להתגורר בפורטוגל, ומספקת לישראלים את ההזדמנות לחוות את החיים במדינה מקסימה, מגוונת ותרבותית. בין שתבחרו להגר לפורטוגל מסיבות אישיות או מקצועיות, היכולת שלכם להתיישב בפורטוגל בקלות תעזור לכם להשתלב באורח החיים המקומי ולהיטמע בו. יתרון זה יועיל במיוחד למי שרוצה לשנות את הנוף סביבו, למצוא הזדמנויות תעסוקה שוות מעבר לים או לצאת בשלווה לפנסיה בסביבה אירופית.

 

אזרחות פורטוגלית

 

גישה לשירותי בריאות אירופאים

עם דרכון פורטוגלי, ישראלים מקבלים גישה למערכת הבריאות של פורטוגל ובעקיפין לתשתית הבריאות האירופית הרחבה יותר. זה אומר שלאזרחים תהיה הזכות לקבל טיפול רפואי, ובמקרי חירום הם יכולים להיעזר בשירותי בריאות במדינות אחרות באיחוד האירופי. יתרון זה מספק רשת ביטחון לישראלים ותורם לרווחתם הכללית ולשקט הנפשי שלהם בזמן מגורים או טיול באירופה.

השכלה גבוהה – חינם או בסבסוד חלקי

אזרחות פורטוגלית מעניקה לישראלים את הזכות ללמוד בפורטוגל ובכל מדינות אירופה מבלי להתמודד עם החסמים שנתקלים בהם בדרך כלל אזרחים שאינם מהאיחוד האירופי. זכות זו כוללת לא רק גישה לאוניברסיטאות ולמוסדות מחקר, אלא גם אפשרות ליהנות מסבסוד מלא או חלקי של הלימודים. הנוף האקדמי המגוון בפורטוגל, בשילוב האפשרות לטייל בחופשיות בתוך האיחוד האירופי למטרות לימודים, פותחים בפני סטודנטים וחוקרים ישראלים שפע של הזדמנויות.

הזדמנויות עסקיות ותעסוקה

הקשרים הכלכליים החזקים של פורטוגל בתוך האיחוד האירופי יוצרים תנאים נוחים לעסקים ולתעסוקה. ישראלים עם דרכון פורטוגלי יכולים לבחון הזדמנויות מקצועיות בפורטוגל ובמדינות אחרות באירופה ללא צורך באישורי עבודה נוספים.

אזרחות כפולה

פורטוגל מתירה אזרחות כפולה, כלומר ישראלים המקבלים אזרחות פורטוגלית אינם צריכים לוותר על אזרחותם הישראלית. גמישות זו מועילה במיוחד עבור אנשים המעוניינים לשמור על קשרים חזקים עם שתי המדינות מסיבות משפחתיות, תרבותיות או עסקיות. אזרחות כפולה מעניקה תחושת ביטחון ומבטיחה שישראלים יוכלו ליהנות באופן מלא מהיתרונות של הלאום הפורטוגזי והישראלי כאחד. עורך דין שמתמחה באזרחות פורטוגלית יוכל לתת לכם פרטים נוספים יותר על החזקת אזרחות כפולה וגם הסבר כיצד תוכלו להוציא אזרחות נוספת.

בעלות על נכס

אזרחות פורטוגלית מעניקה לישראלים את הזכות להחזיק בנכס בפורטוגל, ומפשטת את תהליך רכישת הנדל"ן. בין שאתם מחפשים בית שני, נכס להשקעה או מקום להתגורר בו בנחת בפנסיה, חשוב שתדעו כי ישראלים עם דרכון פורטוגלי יכולים להתמצא בשוק הנדל"ן המקומי בפורטוגל בקלות יחסית. זכות זו חלה גם על מדינות אחרות באיחוד האירופי, ומאפשרת בעלות על נכסים במדינות אירופיות אחרות, כולל האפשרות לנצל הזדמנויות השקעה.

לסיכום

להנפקת דרכון פורטוגלי יש יתרונות רבים. לא משנה אם אתם מחפשים בית חדש, שואפים להרחיב אופקים עסקיים או סתם רוצים "תעודת ביטוח" שתאפשר לכם להגר בכל רגע ללא קושי בירוקרטי מגביל – דרכון פורטוגלי יעזור לכם מאוד.

גלילה לראש העמוד