ועדת ערר

כאשר אנחנו מגיעים לבית משפט ולא צולחים את התביעה יש תמיד הרגשה של חמיצות, אנחנו בטוחים שהצדק איתנו. יש לכם זכות, והיא זכות מאוד חשובה – זכות להגיש ערעור. כאשר אתם מגישים ערעור אתם זכאים לקבל דיון נוסף בתיק, לא משנה של מי ההחלטה (גוף מדיני, ביטוח לאומי וכן הלאה). כדי להגיע לדיון חוזר בתיק שלכם עליכם לגשת אל ועדת ערר.

מה היא ועדת ערר?

יש לוועדת ערר סמכות שיפוטית שתפקידה לטפל בפניות אשר קשורות לתחום בו היא עוסקת. זכרו, אם אתם חשים שנעשה עוול אתכם, אתם זכאים להגיש ערעור, זאת זכות של כל תושב ישראלי. יש סוגים שונים של ועדות ערר, לכל אחד מהסוגים יש הגדרות שונות בנוגע להגשת הטפסים. ריכזנו לפניכם סוגים שונים של ועדות ערר, מדובר על 9 ועדות שונות תחת סמכות בתי המשפט המחוזיים ו-11 ועדות ערר תחת בית משפט השלום.  

תחת בית משפט השלום אלו הוועדות הפועלות: ועדת ערעורי נכים, ועוד ערר שירות הקבע, ועדת ערר אבחון לפי חוק הסעד, ועד ערר נכי רדיפות הנאצים, ועדת ערר רשויות מקומיות, ועד ערר לפי פקודת האריסים, ועדת פיצויים לפי חוק כביש ארצי לישראל ועוד. מצד שני, ועדת ערר תחת בתי משפט מחוזיים יהיו ערר מס שבח, ערר חוק שירות ציבור, ועדה לפי חוק הגנת כינויי מקור וציונים גיאוגרפיים, ועד ערר נגד רשם הקבלנים ועוד. עליכם לדעת לאיזה בית משפט התביעה שלכם קשורה ובכך להגיש ערר.

ליווי מקצועי

הגשה ועדת ערר דורשת מכם ליווי מקצועי של עורך דין מנוסה. עליכם לדעת בדיוק איך לנצח את עצם העובדה שהתיק שלכם נסגר ללא הצלחה. במקרים כאלה, עליכם לחפש בעל מקצוע מנוסה עם ניסיון אשר יעניק לכם ליווי מקצועי ויציב בפניכם את העובדות לגבי המשך התהליך. כמו כן, יש מקרים בהם לא יהיה רלוונטי לכם לגשת לועדת ערר, לעיתים יהיה מדובר על צורך בהגעה לבית משפט לעניינים מנהליים. אין מענה חד משמעי לשאלה הזאת, מה שנותר לכם לעשות הוא להתייעץ עם אנשי המקצוע בתחום. כמו כן, הגשת ערר היא יותר מסובכת מכתב התביעה עצמו, עליכם לדעת ולשים דגש על הסיבות לכך שמלכתחילה הבקשה שלכם נשללה, רק לאחר מכן תוכלו באמת להעלות את הסיכויים שלכם במשפט הערעור.

כמו כן, גם כאשר מדובר על תביעה וגם כאשר מדובר על ערעור עליכם יהיה לשלם אגרה לבית המשפט. בשביל כל השאלות האלה, אם בכלל כדאי לכם כלכלית להיכנס לערעור אתם צריכים עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום בו התביעה שלכם עוסקת. זכרו, ועדת ערר נועדה כדי לתת לכם הזדמנות שניה לקבל את הזכאות שלכם, עליכם להיות הרבה יותר חדים מאשר הייתם בעבר.